KONST / Oljemålningar / Oljemålningar 13292180
nr 1329 2180
Erik B Gustavsson
(1913-2005), Sverige
Oljemålningar, 2 st, Hus. Signerade, daterade 1941 respektive 1945. Olja på pannå, 12x14 & 35x26 cm
Erik Birger Gustavsson, svensk målare född 1913 i Eskilstuna, död 2005.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 25 maj 2020
kl 19:43:03
25/5 09:03:47
Erik B Gustavsson
Läs mer om Erik B Gustavsson
Lis Husberg (f. 1920)